خطرات واقعی رابطه جنسی بدون کاندوم چیست؟ آنچه همه باید بدانند

محافظت از رابطه جنسی با خرید اینترنتی کاندوم از بوبوریم

کاندوم و رابطه جنسی

خرید انواع کاندوم و سدهای دندانی از انتقال عفونت های مقاربتی (STI) از جمله HIV از شریک زندگی جنسی جلوگیری می کند. انتقال بیماری های مقاربتی می تواند در طول انواع مختلف رابطه جنسی بدون کاندوم از جمله رابطه مقعدی ، واژن و رابطه دهانی بین شرکا منتقل شود.داشتن رابطه جنسی بدون خرید کاندوم ، بسته به تعداد شریک زندگی و نوع رابطه جنسی شما می تواند خطرات خاصی را به همراه داشته باشد.

 

خطر انتقال STI در رابطه جنسی بدون کاندوم بیشتر است!

سازمان غذا و دارو (FDA) گزارش می دهد میلیون هامنبع مورد اعتمادافراد در ایالات متحده هر ساله با یک STI قرارداد می گیرند. استفاده از کاندوم در حین رابطه جنسی ، خطر انتقال اکثر STI ها از جمله HIV ، سوزاک ، کلامیدیا ، سفلیس و انواع خاصی از هپاتیت را کاهش می دهد.ممکن است با STI منقبض شوید و علائم آن را برای روزها ، ماهها یا حتی سالها مشاهده نکنید. در صورت عدم درمان ، برخی از STI می توانند مشکلات قابل توجهی در سلامتی ایجاد کنند. این می تواند شامل آسیب به اندام های اصلی ، مشکلات ناباروری ، عوارض دوران بارداری و حتی مرگ باشد.

 

خطر STI با تعداد شرکای جنسی متفاوت است

خطر ابتلا به STI در افرادی که چندین شریک جنسی دارند بیشتر است. افراد می توانند با استفاده مداوم از کاندوم و با آزمایش آزمایش STI قبل از هر شریک جدید ، خطر را کاهش دهند.وقتی شرکای جنسی تصمیم می گیرند رابطه جنسی بدون کاندوم – یا رابطه “بدون مانع” – به طور انحصاری با یکدیگر انجام دهند ، گاهی اوقات به آنها “پیوند مایع” گفته می شود.این کار اصلا توصیه نمی شود و سعی کنید حتما از انواع کاندوم مانند خرید کاندوم خاردار استفاده نمایید؛اگر شرکای جنسی پیوند یافته با مایعات آزمایش شده باشند و نتایج آزمایش نشان دهنده عدم انتقال بیماری های مقاربتی باشد ، در نتیجه رابطه جنسی بدون موانع خطر کمی است که خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی را ندارد. این به صحت نتایج آزمایش STI و تمام شرکای متصل به مایعات فقط در رابطه جنسی با یکدیگر بستگی دارد.به خاطر داشته باشید ، برخی از STI ها ، مانند ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ، همیشه در یک آزمایش استاندارد STI وجود ندارند. والدین برنامه ریزی شده نشان می دهد افرادی که به مایعات پیوند دارند هنوز به طور منظم از نظر STI آزمایش می شوند.پزشک می تواند درمورد آزمایش آزمایش STI برای شما بیشتر توضیح دهد.

 

داشتن STI احتمال ابتلا به HIV را افزایش می دهد

خطر ابتلا به HIV برای افرادی که با STI زندگی می کنند ، به ویژه سفلیس ، تبخال یا سوزاک ، بیشتر است.STI باعث التهابی می شود که می تواند همان سلولهای ایمنی را که HIV دوست دارد حمله کند ، فعال کند و به ویروس اجازه می دهد تا با سرعت بیشتری تکثیر یابد. STI همچنین می تواند باعث ایجاد زخم شود که ورود HIV به جریان خون را آسان می کند.

لذت بیشتر با کاندوم خاردار

خطر انتقال HIV با رابطه جنسی بدون کاندوم بیشتر است

HIV می تواند از طریق غشاهای مخاطی آلت تناسلی ، واژن و مقعد منتقل شود. همچنین می تواند به طور بالقوه از طریق بریدگی یا زخم های دهان یا سایر مناطق بدن منتقل شود.کاندوم و سدهای دندانی مانعی فیزیکی ایجاد می کنند که می تواند از انتقال HIV جلوگیری کند. وقتی افراد بدون کاندوم رابطه جنسی برقرار می کنند ، آن لایه محافظتی ندارند.مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)منبع مورد اعتمادگزارش می دهد که کاندوم ها در جلوگیری از انتقال ویروس HIV بسیار مثر هستند ، به شرطی که از آنها در هر بار رابطه جنسی استفاده کنید. کاندوم های لاتکس بیشترین محافظت را در برابر انتقال HIV دارند. اگر به لاتکس حساسیت دارید ، CDC می گوید کاندوم های پلی اورتان یا پلی ایزوپرن خطر انتقال HIV را نیز کاهش می دهد ، اما به راحتی از لاتکس می شکند.

 

یک دوره پنجره برای آزمایش HIV وجود دارد

هنگامی که فردی مبتلا به اچ آی وی می شود ، از زمان قرار گرفتن در معرض ویروس تا زمانی که در آزمایش اچ آی وی نشان داده می شود ، یک بازه زمانی وجود دارد. کسی که در این پنجره آزمایش اچ آی وی انجام دهد ممکن است نتیجه ای دریافت کند که می گوید HIV منفی است ، حتی اگر به ویروس مبتلا شده باشد.طول دوره پنجره بسته به عوامل بیولوژیکی و نوع آزمون مورد استفاده متفاوت است. به طور کلی از یک تا سه ماه طول می کشد.در دوره پنجره ، فردی که به ویروس اچ آی وی مبتلا شده است هنوز می تواند آن را به افراد دیگر منتقل کند. این بدان دلیل است که سطح ویروس در این مرحله بالاتر است ، حتی اگر آزمایش های HIV هنوز نتوانند آن را تشخیص دهند و نشان دهنده این هست که فرد در زمان برقراری رابطه جنسی و زناشویی از کاندوم مانند خرید کاندوم تاخیری یا خرید کاندوم فضایی و … استفاده نکرده است.

 

بعضی از انواع رابطه جنسی خطر انتقال HIV بیشتر است

احتمال انتقال اچ آی وی در حین رابطه جنسی بسته به نوع رابطه جنسی متفاوت است. به عنوان مثال ، میزان خطر در رابطه جنسی مقعدی در مقایسه با رابطه دهانی متفاوت است.HIV به احتمال زیاد در حین رابطه جنسی مقعدی بدون کاندوم منتقل می شود. دلیل آن این است که مخاط مقعد بیشتر در معرض پارگی و اشک است. این می تواند باعث ورود HIV به جریان خون شود. این خطر برای شخصی که رابطه جنسی مقعدی دارد ، که گاهی اوقات “پایین” نامیده می شود ، بیشتر است.HIV می تواند در حین رابطه جنسی واژینال نیز منتقل شود. پوشش دیواره واژن از پوشش مقعد قوی تر است ، اما رابطه جنسی واژن هنوز هم می تواند راهی برای انتقال HIV فراهم کند.رابطه جنسی دهانی بدون کاندوم یا سد دندان خطر نسبتاً کمی از انتقال HIV را به همراه دارد. اگر فردی که رابطه جنسی دهانی انجام می دهد ، دارای زخم های دهان یا خونریزی لثه باشد ، امکان انقباض یا انتقال HIV وجود دارد.

 

برای برخی ، بارداری با رابطه جنسی بدون کاندوم خطرناک است

برای زوج هایی که بارور هستند و درگیر رابطه جنسی “در واژن” می شوند ، رابطه جنسی بدون کاندوم خطر بارداری بدون برنامه را افزایش می دهد.طبق برنامه ریزی والدین ، کاندومها در صورت جلوگیری کامل از بارداری 98 بار و در صورت استفاده طبیعی و در حدود 85 درصد موثر هستند.زوجینی که بدون کاندوم رابطه جنسی برقرار می کنند و مایل به جلوگیری از بارداری هستند می توانند نوع متناوب پیشگیری از بارداری مانند آی یو دی یا قرص را در نظر بگیرند.

 

بیماری های مقاربتی

قرص های جلوگیری از بارداری از STI محافظت نمی کنند

تنها اشکال جلوگیری از بارداری که از ابتلا به بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند ، پرهیز و کاندوم است. روش های جلوگیری از بارداری مانند قرص ، قرص بعد از صبح ، آی یو دی و اسپرم کش از انتقال ویروس یا باکتری جلوگیری نمی کند.

 

کاندوم فقط در صورت استفاده صحیح کار می کند

کاندوم در جلوگیری از انتقال HIV و سایر STI ها بسیار م موثر است – اما فقط در صورت استفاده صحیح موثر می باشد.برای استفاده موثر از کاندوم ، همیشه قبل از تماس جنسی شروع به استفاده از آن کنید، زیرا باکتری ها و ویروس ها از طریق مایع قبل از انزال و واژن منتقل می شوند. اطمینان حاصل کنید که فقط از روان کننده های پایه آب همراه با کاندوم استفاده کنید. ژل روان کننده و تاخیری مبتنی بر روغن می توانند لاتکس را ضعیف کرده و باعث شکستن کاندوم شوند.اگر شما و همسرتان به روش های مختلفی رابطه جنسی برقرار می کنید – مانند رابطه مقعدی ، واژینال و دهان – استفاده از کاندوم جدید ، هر بار مهم است.

فروشگاه اینترنتی بوبوریم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *