پیشگیری و جلوگیری از بیماری های مقاربتی ( STD )

علائم و درمان زگیل تناسلی توسط بوبوریم

بیماری مقاربتی (STD) یک عفونت است که در هنگام تماس جنسی با شخص دیگر شیوع دارد.این شامل لمس کردن است ، زیرا برخی از  بیماری های مقاربتی می توانند از تماس پوست به پوست پخش شوند.

به طور کلی ، بیماری های مقاربتی  بسیار قابل پیشگیری هستند که یکی از روش های ساده آن خرید کاندوم مانند خرید کاندوم تاخیری ، کاندوم خاردار و … می باشد.براساس این آمار ، تقریباً 20 میلیون بیماری STD جدید هر ساله در ایالات متحده تشخیص داده می شوند .مراکز کنترل و پیشگیری بیماری منبع قابل اعتماد (CDC) با این وجود ، اگر افراد تصمیمات متفاوتی در مورد سلامت جنسی خود بگیرند ، می توان از تعداد زیادی از این عفونت ها جلوگیری کرد.

تنها روش تضمین شده برای جلوگیری از ابتلا به بیماریهای بنیادی مغزی ، امتناع از تماس جنسی است. با این حال ، اکثر مردم این را راه حل عملی نمی دانند.هنگام انجام فعالیت های جنسی ، مراحلی وجود دارد که افراد می توانند برای محدود کردن خطر ابتلا به بیماریهای مزمن STD انجام دهند.

 

محافظت قبل از رابطه جنسی

پیشگیری از بیماری مقاربتی مؤثر ، قبل از وقوع فعالیت جنسی شروع می شود. در اینجا مراحلی که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به بیماری STD قبل از رابطه جنسی استفاده کنید ، آورده شده است:

تعداد شرکای جنسی خود را محدود کنید.

صادقانه با شرکای احتمالی در مورد هر دو تاریخ جنسی خود صحبت کنید.

قبل از رابطه جنسی ، همراه با شریک زندگی خود تست سلامت جنسی بدهید.

هنگامی که تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر هستید ، از رابطه جنسی خودداری کنید.

در برابر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) و هپاتیت B (HBV) واکسینه شوید.

حتما از خرید انواع کاندوم ها مانند، کاندوم فضایی و … استفاده نمایید.

مکالمه در مورد سلامتی جنسی با شریک زندگی شما بسیار مهم است ، اما همه افراد مبتلا به بیماری های مزمن نیستند. به همین دلیل است که قبل از برقراری رابطه جنسی با یک شریک جدید ، تست سلامت جنسی و نداشتن بیماری های جنسی مقاربتی بسیار اهمیت دارد.

اگر شما مبتلا به  STD یا بیماری مقاربتی تشخیص داده شدید ، به شریک زندگی خود بگویید. به این ترتیب هر دو می توانید در مورد ریسک ، تصمیمات آگاهانه بگیرید.همچنین باید گاهی اوقات، صراحتاً از شریک زندگی خود بپرسید که آیا دچار آن شده است؟

 

تمرین جنسی سالم

داشتن رابطه جنسی ایمن تر به معنای استفاده از لاتکس یا سد پلی اورتان برای همه اشکال جنسی است. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

استفاده از انواع کاندوم مانند کاندوم مردانه یا کاندوم زنانه برای مقاربت

استفاده از کاندوم یا سدهای دندانی برای رابطه جنسی دهانی

استفاده از دستکش برای نفوذ دستی

شستشو پس از رابطه جنسی می تواند به از بین بردن هرگونه ماده عفونی روی پوست شما کمک کند. به ویژه زنان باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنند.

این می تواند خطر عفونت ادراری (UTI) را کاهش دهد.

 

ما همچنین خواند این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم: بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی چه وقتی می باشد؟

 

استفاده صحیح از کاندوم

هنگام استفاده از کاندوم و موانع دیگر برای رابطه جنسی ایمن ، پیروی از دستورالعمل های موجود در جعبه مهم است. استفاده صحیح از کاندوم ، آنها را مؤثرتر می کند.هنگام استفاده از کاندوم ، این موارد احتیاط ایمنی را رعایت کنید:

تاریخ انقضا را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که بسته کاندوم دارای حباب هوا است و این نشان می دهد که سوراخ نشده است.

کاندوم را به درستی قرار دهید.

نوک یا منبع ذخیره کاندوم باید با آلت تناسلی مقداری فاصله داشته باشد.

کاندوم را قبل از ایجاد رابطه روی آلت تناسلی خود بکشید.

در طول مقاربت از روان کننده ایمن کاندوم استفاده کنید.

هنگام جدا شدن بعد از رابطه جنسی ،مایع منی را روی کاندوم نگه دارید تا از بین نرود.

کاندوم را به درستی دور کنید.

هیچ وقت کاندوم را بیرون نکشید.

کاندوم

خطرات احتمالی

کاندوم و سایر موانع در جلوگیری از تبادل مایعات بدن آلوده بسیار مناسب هستند. آنها همچنین می توانند به حداقل رساندن تماس پوست به پوست کمک کنند. این انتقال بیماریهایی که از طریق لمس گسترش می یابد را کاهش می دهد. با این حال ، این مانع از انتقال کامل نمی شود ؛ بیماری های مقاربتی که از طریق تماس پوست به پوست پخش می شوند عبارتند از:

سیفیلیس

تبخال

HPV

 

همچنین ما خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم: ایدز ( HIV ) چیست؟ عوامل این ویروس کدامند؟

اگر در رابطه جنسی با شخصی ، دچار تبخال هستید ، ممکن است بخواهد در مورد درمان بیماری با پزشک شما صحبت کند. این نوع درمانی به جلوگیری از شیوع تبخال کمک می کند.همچنین به جلوگیری از انتقال کمک می کند ، اما این عفونت را درمان نمی کند. این مهم است که بدانید تبخال حتی اگر فرد شیوع فعال نداشته باشد،می تواند گسترش یابد.

اگرچه STD ها یا بیماری های مقاربتی و جنسی متداول هستند ، روش هایی برای کاهش ریسک و ایمن سازی جنسی وجود دارد. اگر در مورد روش مناسب مطمئن نیستید ، با شریک زندگی خود یا پزشک خود صحبت کنید. صادق بودن در مورد اقدامات جنسی خود با پزشک می تواند به شما کمک کند تا در کاهش خطر به شما کمک کنند. سکس امن تر، برای همه است؛زیرا هر کسی که از نظر جنسی فعال باشد ، در معرض خطر است.

فروشگاه اینترنتی بوبوریم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *