چرا از خرید کاندوم خجالت می کشیم وشرمسار می شویم؟

انواع کاندوم بوبوریم

بررسی جدیدی که توسط Fusion Condoms انجام شده نشان داد که بسیاری از انگلیسی ها هنگام خرید کاندوم با رنگ قرمز مواجه می شوند. ژنووو ادواردز ، مدیر اجرایی بهبود سلامت در Terrence Higgins Trust ، گفت:  “این یک مسئله گسترده در سطح جمعیت است ، چیزی که واقعاً هیچ سن و سالی را تغییر نمی دهد. خرید کاندوم یک اعلامیه عمومی است که شما می خواهید رابطه جنسی برقرار کنید و بسیاری از مردم هنوز از این کار راحت نیستند. ”

هفته گذشته در آزمایشگاه ها ، ما می خواستیم بدانیم که آیا شرکت کنندگان در لابراتوارهای ما در میان افراد خجالت زده اند و همچنین از آنها سؤال کردیم که چرا فکر می کنند مردم در انگلیس از خرید کاندوم خجالت می کشند و برای تغییر اوضاع چه کاری می توان انجام داد؟

آنچه یافتیم اکثر شرکت کنندگان در آزمایشگاه ها خیلی خجالت نکشیدند و یا اصلاً خجالت نکشیدند که کاندوم بخرند.شرکت کنندگان کمتری گفتند که هنگام خرید کاندوم احساس خجالت می کنند. نظرات شرکت کنندگان را در زیر مشاهده کنید.

 

شرکت کنندگان مرد که از خرید کاندوم خجالت نکشیدند:

همه ما می دانیم که آنها برای چه چیزی هستند ، پس چرا خجالت می کشیم؟ ما باید افتخار کنیم که در حال داشتن رابطه جنسی ایمن هستیم. »

” چه چیزی در مورد شرم ( خجالت ) وجود دارد ؟ “من قصد دارم به رابطه جنسی بپردازم” ، بسیار طبیعی است.بسیاری معتقدند که رابطه جنسی بخشی، کاملاً طبیعی از زندگی ما است و خرید کاندوم باید به همان اندازه طبیعی دیده شود .

“رابطه جنسی کاملاً زندگی طبیعی است ، خرید کاندوم درست مثل خرید مواد غذایی است.بسیاری از شرکت کنندگان فکر می کردند،خرید کاندوم طبیعی است و اگر فرد بالغی هستید ، نباید خجالت بکشید.

“من یک فرد بالغ با اعتماد به نفس هستم . اگر انواع کاندوم را می فروشند ، چرا باید خجالت بکشم برای خرید کاندوم خاردار ، کاندوم تاخیری یا کاندوم فضایی و …؟ ”

چرا باید خجالت بکشیم؟ این مسئولیت است که به جای داشتن رابطه جنسی محافظت نشده ، انجام شود و هیچ کس نباید از این که دیده می شود،کار درست را انجام دهد،احساس کمترین خجالت را کند.

 

خرید کاندوم از بوبوریم

برخی گفتند که خرید کاندوم خجالت آور نیست ، اما اگر مردم ببینند در حال مرور یا انتخاب از بین گزینه های مختلف هستند ، شرم آور می شوند:

وی گفت: “من خرید کاندوم را چیزی نگران کننده نمی دانم . اما در بعضی از نقاط من فکر می کنم شما می توانید،مردم در حال تماشای شما را به عنوان فهرست وسیعی از افرادی که از کاندوم خجالت می کشند،به حساب بیاورید.

 

شرکت کنندگان مرد که از خرید کاندوم خجالت زده اند:

با این حال ، تعداد کمی از شرکت کنندگان مرد گفتند که از خرید کاندوم مانند کاندوم تاخیری خجالت زده اند. یک دلیل این بود که آنها تجربه کرده اند – یا احساس کردند که مردم درباره آنها قضاوت می کنند:”از آنجا که مردم گاهی اوقات ظاهری کثیف به شما می دهند”

به نظر برخی از شرکت کنندگان در حال خرید کاندوم مانند بیانیه عمومی مبنی بر اینکه شخص قصد دارد،رابطه جنسی داشته باشد ، که معمولا پنهان است.

 

—————

پیشنهاد می کنیم که این مطلب را هم مطالعه کنید ، شاید برایتان جذاب باشد: پیشگیری و جلوگیری از بیماری های مقاربتی ( STD )

—————

 

شرکت کنندگان زن که از خرید کاندوم خجالت نمی کشیدند:

بیشتر شرکت کنندگان زن گفتند که از خرید کاندوم خجالت نمی کشند. بسیاری بر این باور بودند که خرید کاندوم طبیعی است و این بدان معنا نیست که شخص در حال خواب است.

وی گفت: “این یک چیز عادی است ، به علاوه ممکن است در یک رابطه باشید و به طور مرتب کاندوم بخرید ، به این معنی نیست که شما در اطراف می خوابید؛نه اینکه دستیاران مغازه به هر حال مراقبت کنند ”

به طور مشابه با شرکت کنندگان در مردان ، شرکت کنندگان زن آزمایشگاه نیز گفتند که خرید کاندوم باید چیزی باشد که ما افتخار کنیم و شرمنده آن نباشیم:

“اگر هر چیزی باشد ، نوعی نشان دادن در فرد مقابل است . این گونه نیست که شرمنده باشید که رابطه جنسی دارید ، مطمئناً باید به آن افتخار کنید.این طور نیست که شما مانند اسباب بازی جنسی چیزی جالب تر خریداری کنید ، کاندوم بسیار رایج است !

شرکت کنندگان زن همچنین عامل سلامت را تشریح کردند و گفتند که خرید کاندوم کاری است که باید انجام شود. بر خلاف شرکت کنندگان مرد ، به نظر می رسد آنها بیشتر از عملکرد محافظت در برابر حاملگی غیرمترقبه ذکر کرده اند:

“من ترجیح می دهم کاندوم بخرم تا باردار شوم و یا به یک بیماری مبتلا شوم.”

“من فکر نمی کنم که مردم باید خجالت بکشند؛زیرا رابطه جنسی طبیعی است و همه این کار را می کنند.این خجالت آور است که اگر شما به دلیل نبودن انواع کاندوم و استفاده نکردن از آن ، دچار بیماری های مقاربتی شوید!

درست مانند شرکت کنندگان در مردان ، شرکت کنندگان زن گفتند که رابطه جنسی یک چیز کاملاً عادی است و خرید کاندوم از فروشگاه هایی همچون بوبوریم،داروخانه ها و … مانند کاندوم خاردار ، کاندوم تاخیری ، کاندوم عروسکی و کاندوم فضایی کاری است که همه باید انجام دهند:

“من واقعاً نمی فهمم چرا مردم از این شرمسار می شوند ! من فکر می کنم که رابطه جنسی یک چیز بسیار طبیعی است که اکثر مردم انجام می دهند ، بنابراین چرا از خرید چیزی که تقریباً همه به خرید آن نیاز دارند شرمنده می شویم ؟ ”

برخی از شرکت کنندگان زن گفتند که خرید کاندوم پیام مثبت مطلوب و معقول بودن را برای شما ارسال می کند:

“من قطعاً از خرید کاندوم خجالت نمی کشم . این باعث می شود احساس کنم پیام من این است که مطلوب هستم (این نشان می دهد که من در یک رابطه هستم و رابطه جنسی منظم دارم ).این همچنین نشان می دهد که من در حال حساس بودن هستم و در حال انجام سکس ایمن هستم.

مسابقه کاندومی

فقط تعداد کمی از شرکت کنندگان آزمایشگاه زن گفتند که از خرید کاندوم خجالت کشیدند؛ دلیل اصلی احساس قضاوت بود.برخی از شرکت کنندگان گفتند که از خرید آنها بسیار شرمنده هستند ، بنابراین آن ها را از فروشگاه اینترنتی بوبوریبم گرفتند:

وی گفت: “این شرم آور است زیرا شخصی که شما آنها را خریداری می کنید ، می داند که برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرند . من هرگز به همین دلیل کاندوم نمی خرم.آسان تر است که به برنامه ریزی خانواده بروی و آنها را بدست آوریم. ” برای این گونه افراد خرید از فروشگاه های اینترنتی همچون بوبوریم ، مو تن رو و …پیشنهاد می شود که خریدی کاملا امن و بدون هیچ گونه ترس و نگرانی و خجالتی انجام می شود و آن ها سفارششان را در کوتاه ترین زمان ممکن و در بسته بندی محرمانه تحویل می گیرند.

 

چرا مردم از خرید کاندوم خجالت می کشند و چگونه می توانیم مسئله را حل کنیم؟

از شرکت کنندگان آزمایشگاه ما نیز سؤال شد که چرا فکر می کنند مردم از خرید کاندوم به طور کلی خجالت می کشند. مناظره کنندگان ما دلایل مختلفی را برای این شرمساری گسترده مطرح کردند که ممکن است شخصی احساس کند،در حال آشکار کردن مشاغل خصوصی است:

بسیاری از شرکت کنندگان فکر می کردند که مردم احساس قضاوت می کنند و همچنین فکر می کنند که خرید انواع کاندوم به معنای خوابیدن در اطراف مهمترین موضوعاتی است که باعث خجالت مردم می شود. آنها معتقدند: این فقط بخشی از مشکل گسترده ای است که رابطه جنسی تابو است.

آنها فکر می کنند که دستیار فروشگاه قصد دارد در مورد آنها قضاوت کند و یا خرید کاندوم به طور خودکار به معنای تمایل شما است یا می خواهید بخوابید . من فکر می کنم این بخشی از یک مشکل گسترده تر از عدم توانایی صحبت کردن در مورد رابطه جنسی و شرمنده بودن از میل و داشتن رابطه جنسی است. ”

برخی از شرکت کنندگان معتقدند که مردم احساس شرمندگی می کنند و احساس می کنند مشاغل خصوصی خود را در معرض نمایش قرار می دهند.سایر شرکت کنندگان گفتند که این یک مسئله فرهنگی است ، زیرا انگلیسی ها وقتی صحبت از مباحث مربوط به رابطه جنسی است ، کم فکر تر هستند. بسیاری از شرکت کنندگان گفتند که تغییر نگرش و آموزش مناسب تر جنسی می تواند اوضاع را بهبود بخشد.

وی ادامه داد: “انگلیسی ها بسیار ناشناس هستند . یک نگرش آرام تر این مسئله را برطرف می کند ! ” “ما به این فکر افتاده ایم که رابطه جنسی به نوعی شرم آور است و هر کاری با آن منحرف می شود ”

مردم به دلیل ارتباط بین کاندوم و رابطه جنسی خجالت می کشند. رابطه جنسی هنوز موضوعی “تابو” تلقی می شود . این یک چیز خصوصی است ، بنابراین صحبت نکردن در مورد زندگی جنسی شما،کاملاً قابل درک است.با این حال ، صحبت کردن در مورد رابطه جنسی به طور کلی ، سلامت جنسی و غیره باید تشویق شود . من فکر می کنم که این “تابو” در مورد رابطه جنسی است که تا حدودی منجر به مشکلاتی از قبیل شیوع STD یا بیماری های مقاربتی و حاملگی های ناخواسته می شود.بنابراین ، برای حل این مسئله ، ما فقط باید در مورد رابطه جنسی بیشتر صحبت کنیم! ”

“باید به کودکان آموزش جنسی داده شود . پس از پیر شدن ، مشکلی برای خرید کاندوم نخواهد بود.

“ما آموزش جنسی مناسب و معقول نداشته ایم . اگر رابطه جنسی به عنوان “طبیعی” تحت درمان قرار گرفت،از این پس می شود یک مشکل ”

 

خرید کاندوم نوتلا

پیشنهاد می کنیم که این مطلب را هم مطالعه کنید ، شاید برایتان جذاب باشد: احتمال بارداری با کاندوم چقدر است؟

—————

 

برخی از دلایل ذکر شده از جمله دلالت بر زنانی که کاندوم می خرند ممکن است از نظر فعالیت جنسی تا موانع مذهبی جدی تلقی نشود:

وی گفت: ” خرید کاندوم گاهی اوقات به ویژه برای خانم ها آسان به نظر می رسد.هنوز رابطه جنسی درباره آن صحبت نشده است ، بنابراین مردم می توانند آن را خجالت آور بدانند.تعداد اندکی از شرکت کنندگان فکر می کردند دلیل خجالت کشیدن مردم از خرید کاندوم به این دلیل است که آنها در خارج از ازدواج رابطه جنسی برقرار می کنند و احساس می کنند در حال انجام کار اشتباهی هستند:

“من احساس می کنم کسانی که بیشتر از کاندوم استفاده می کنند افرادی هستند که از رابطه جنسی خارج از ازدواج هستند – نامشروع یا خیلی جوان. بنابراین گناهی در آن وجود دارد؛زیرا آن ها کاری اشتباه انجام می دهند و باعث می شود احساس خجالت بکشند. همچنین ، ما در جهانی زندگی می کنیم که همه دائماً یکدیگر را قضاوت می کنند. البته زن و شوهرهایی هستند که خواهان داشتن رابطه جنسی ایمن هستند و کاندوم خریداری می کنند. چه کاری می توان انجام داد؟ فروش آنلاین کاندوم مانند خرید اینترنتی کاندوم از فروشگاه های اینترنتی ”

 

روش های پیشنهادی دیگر برای اینکه کمتر مردم از خرید کاندوم خجالت بکشند:

شرکت کنندگان در آزمایشگاه ها روش های مختلفی را برای حل مسئله شرمساری هنگام خرید کاندوم پیشنهاد کردند. بسیاری ذکر کردند که داشتن ماشین های فروش بیشتر می تواند

به حل این وضعیت کمک کند.وی افزود: “ماشین های فروش بیشتر ، با بسته های کامل کاندوم می توانند سودمند باشند.

برخی از شرکت کنندگان معتقد بودند که این مشکل را می توان با تبلیغات بیشتر در حوزه سلامت عمومی حل کرد و تأکید کرد که رابطه جنسی مهم در زندگی ما بازی می کند و همچنین

بر این باورند که داشتن رابطه جنسی چیزی است که باید به آن افتخار کنیم و نه ناراحت کننده.

فروشگاه اینترنتی بوبوریم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *