احتمال بارداری با کاندوم چقدر است؟

جلوگیری از بارداری

کاندوم معمولاً در جلوگیری از بارداری کاملاً موثر است. اما برای اینکه احتمال بارداری شما یا شریک زندگی خود را کم کنید ، باید از آنها به درستی استفاده کنید.استفاده صحیح از خرید انواع کاندوم مانند خرید کاندوم خاردار ، خرید کاندوم تاخیری و خرید کاندوم فضایی از پاره شدن آن جلوگیری می کند.

 

چقدر احتمال جلوگیری از بارداری وجود دارد؟

اگر از انواع کاندوم خارجی استفاده می کنید – یعنی اگر آن را به درستی بپوشید و از مایع صحیح آن استفاده کنید – طبق برنامه ریزی حدود 98 درصد در جلوگیری از بارداری موثر است .اما در واقعیت ، برنامه ریز والدین می گوید ، کاندوم ها در حدود 85 درصد موثر هستند ، هنگامی که مردم از آنها به عنوان تنها روش پیشگیری از بارداری استفاده می کنند. دلیل آن این است که کاندوم ممکن است به اشتباه مورد استفاده قرار بگیرد.اگر از کاندوم و همچنین نوع دیگری از پیشگیری از بارداری استفاده می کنید ، احتمال باردار شدن شما یا همسرتان کمتر است. به خاطر داشته باشید که هر نوع روش پیشگیری از بارداری سطح خود را دارد و برخی از آنها از سایر موارد موثرتر هستند. همانند کاندوم ، سایر روشهای جلوگیری از بارداری نیز باید به درستی استفاده شوند تا در حد امکان موثر واقع شوند. اگر شما یا همسرتان نمی خواهید باردار شوید ، بهتر است از کاندوم و نوع دیگری از پیشگیری از بارداری – مانند داروهای ضد بارداری خوراکی یا IUD – استفاده کنید تا خطر بارداری را کاهش دهید؛اما دقت کنید که داروهای ضد بارداری و قرص های مربوط به آن به خاطر عوارض بدی که دارند،اصلا پیشنهاد نمی شوند.

در اینجا این نکته را هم یاد آور می شویم که برای تاخیر در انزال هم از قرص های تاخیری به دلیل عوارض بالایی که دارند،استفاده نکنید و برای این مورد ، فقط به خرید اسپری تاخیری و ژل تاخیری بوبوریم بپردازید.

خرید کاندوم بوبوریم

 

آیا هیچ وقت پیش آمده است که شما به کاندوم یا نوع دیگری از پیشگیری از بارداری نیاز نداشته باشید؟

اگر در طی مراحل خاصی از چرخه قاعدگی ، رابطه جنسی برقرار کنید ، احتمالاً شما یا همسرتان باردار می شوید. با این حال ، برای داشتن امنیت کافی ، باید هر وقت رابطه جنسی دارید ، از کاندوم استفاده کنید.فردی که دارای ولو است می تواند فقط در زمان تخمک گذاری باردار شود ، یعنی در این زمان تخمدان، تخمک آزاد می کند. تخمک می تواند 24 تا 48 ساعت پس از تخمک گذاری بارور شود. تخمک گذاری به طور کلی در نیمه راه سیکل قاعدگی اتفاق می افتد. به عنوان مثال فردی که سیکل قاعدگی 28 روزه دارد ، احتمالاً حدود 14 روز پس از شروع قاعدگی تخمک گذاری می کند.اسپرم تا حداکثر 5 روز در بدن زنده می ماند. این به این معنی است که اگر 5 روز قبل از فرد با تخمک گذاری مجرا رابطه جنسی داشته باشید ، بارداری همچنان امکان پذیر است.با این حال ، تخمک گذاری ممکن است زود یا دیر باشد. و اگر همسر تخمک گذاری چرخه قاعدگی نامنظمی داشته باشد ، پیش بینی دقیق روز تخمک گذاری دشوار خواهد بود.بنابراین ، برای اینکه در امنیت باشید ، شما و همسرتان باید همیشه در حین رابطه جنسی حتی در دوران بزرگسالی ، از کاندوم استفاده کنید.

 

چگونه می فهمید که به درستی از آن استفاده می کنید؟

همانطور که گفته شد ، استفاده صحیح از کاندوم خطر بارداری را کاهش می دهد. در اینجا مواردی است که باید در مورد استفاده صحیح از کاندوم بدانید.

 

اندازه

استفاده از اندازه مناسب مهم است. اما از کجا می دانید از چه اندازه کاندوم استفاده کنید؟

تولیدکنندگان کاندوم خارجی اغلب از اصطلاحات مبهمی مانند “snug fit” یا “XXL” استفاده می کنند. فقط بر اساس این مسئله ، دشوار است تشخیص دهید که شما یا شریک زندگی خود به کدام اندازه نیاز دارید .

اکثر کاندوم های خارجی با اندازه استاندارد مناسب بیشتر آلت تناسلی مردها هستند. کاندوم ها بسیار کشیده می شوند و کاندوم های خارجی معمولاً بسیار طولانی تر از آلت تناسلی مرد متوسط ​​هستند . بسیار بعید است که کاندوم خارجی استاندارد متناسب با آلت تناسلی مرد بزرگ نباشد.

با این حال ، برخی از افراد دارای آلت تناسلی تنه محکم تری را ترجیح می دهند ، در حالی که دیگران با چنین آرامشی احساس ناراحتی می کنند.

بهتر است برای اندازه گیری به پشتیبانی فروشگاه بوبوریم مراجعه کنید و از آن ها اندازه مربوط به هر کاندوم را سوال نمایید. به این ترتیب ، شما یا شریک زندگی خود می توانید حریم خصوصی را اندازه گیری کنید و آن را با اندازه گیری های وب سایت مطابقت دهید.از طرف دیگر کاندوم های داخلی فقط در یک اندازه در دسترس هستند. این کاندوم ها باید به طور ایمن در کانال واژن افراد قرار بگیرند.

 

ذخیره سازی

اگرچه ممکن است نگهداری کاندوم در کیف پول راحت باشد ، اما نگه داشتن آن برای مدتی در آن ایده خوبی نیست. گرمای بدن و اصطکاک (ناشی از غالباً استفاده از کیف پول) می تواند به آن آسیب برساند.

به همین ترتیب ، نگه داشتن آن در اتومبیل ، حمام یا جیب خود برای مدت طولانی ایده خوبی نیست. در عوض ، آن را در جایی خنک مانند دراور یا کمد نگه دارید.

اگر در جاهای دیگر رابطه جنسی برقرار می کنید و باید کاندوم های خود را حمل کنید ، آنها را درون کیسه لوازم بهداشتی ، کیف پول سکه ، جیب کنار کیف خود یا کیف پول خالی قرار دهید – هر کجا که مالش داده نشوند و گرم نمی شوند.

برای ایمنی ، فقط چند ساعت قبل از اینکه قصد استفاده از آن را داشته باشید ، کاندوم را در کیف یا کیف پول خود قرار دهید.

خرید کاندوم ضدحساسیت

انقضاء

بله ، کاندوم ها تاریخ انقضا دارند ! اگر از کاندوم منقضی شده استفاده کنید ، احتمال پاره آن بیشتر است.هر بسته کاندوم باید روی آن تاریخ انقضا باشد. قبل از باز کردن بسته ، تاریخ را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که کاندوم منقضی نشده است.

اگر منقضی نشده باشد ، مرحله بعدی شما باید بررسی دقیق بسته بندی آسیب یا سوراخ بسته باشد.اگر منقضی یا آسیب دیده نیست ، بسته را باز کنید و کاندوم را بر روی آن قرار دهید.

همانطور که آن را می پوشید ، به دنبال سوراخ یا اشک باشید . در صورت بروز هرگونه آسیب در کاندوم ، حتی یک سوراخ کوچک یا پاره شدن ، آن را برداشته و از دیگری استفاده کنید.

کاندوم خارجی را می توان پس از برآمدن آلت تناسلی مرد ، درست قبل از فعالیت جنسی قرار داد.باید کل آلت تناسلی مرد را از سر تا پایه بپوشاند و نباید هیچ حباب هوا وجود داشته باشد. سینه در انتهای کاندوم نباید هوا داشته باشد – این فضای برای منی لازم است.

کاندوم داخلی را می توان حداکثر 8 ساعت قبل از فعالیت جنسی در کانال واژن قرار داد. حلقه بیرونی باید حدود یک اینچ در خارج از دهانه واژن آویزان شود.اگر از کاندوم داخلی استفاده می کنید ، می توانید آلت تناسلی مرد را در واژن یا نزدیک آن قرار دهید قبل از اینکه کاملاً درست شود.

بعد از انزال کاندوم را بردارید. اگر می خواهید بعد از انزال شریک زندگی آلت تناسلی جنسی را ادامه دهید ، باید کاندوم را بردارید و از کاندوم جدید استفاده کنید.

مراقب باشید که نطفه ای نریزد و در انتهای کاندوم گره بزنید تا از نشت منی جلوگیری کند. آن را دور بیانداز؛ شستشو نده

 

ما خواندن این مطلب را هم به شما پیشنهاد می کنیم: آناتومی و وظایف الت تناسلی مردان به بیان ساده

 

چگونه می توانید کاندوم خارجی را بپوشید و بردارید؟

بسته را با دقت باز کنید. از دندان های خود برای پاره شدن بسته استفاده نکنید ، در غیر این صورت ممکن است خود کاندوم را پاره کنید.

 

پوشیدنش

به محض کامل شدن آلت تناسلی مرد کاندوم را روی آن بگذارید. مهم است که آن را به روش صحیح قرار دهید: باید مانند یک لوبیا مناسب باشد ، نه کلاه دوش.

اگر غلتاندن بر روی آلت تناسلی مرد سخت است ، احتمالاً راه اشتباه است. اگر آن را از داخل پوشیدید ، کاندوم را دور بریزید و از کاندوم جدید استفاده کنید.کمی کاندوم را باز کنید – حدود یک سانتی متر – و آن را روی سر آلت تناسلی قرار دهید. نوک کاندوم (قسمت شبیه پستانک) را فشار دهید و با دست دیگر خود کاندوم را روی آلت تناسلی بچرخانید.آن را تا انتهای آلت تناسلی مرد کنید. هر حباب هوا را صاف کنید.در صورت تمایل ، می توان روان کننده را داخل یا خارج کاندوم قرار داد.

پس از انزال شریک زندگی آلت تناسلی مرد ، آنها باید از واژن خارج شوند در حالی که کاندوم را نزدیک دهانه نگه دارید ، که در قاعده آلت تناسلی قرار دارد.این باعث می شود که نتواند از آلت تناسلی بدن غلت بزند یا در واژن گیر کند.

وقتی آلت تناسلی مرد از واژن خارج شد ، کاندوم را به آرامی بیرون بیاورید. مراقب باشید نطفه ای نریزد. پس از اتمام رابطه ، انتهای کاندوم را گره بزنید تا منی خارج نشود. آن را دور بیانداز. کاندوم را شستشو ندهید.

خرید کاندوم نازک

 

چگونه می توان کاندوم داخلی را وارد و خارج کرد؟

بسته را با دقت باز کنید. از دندان های خود برای پاره شدن بسته استفاده نکنید ، در غیر این صورت ممکن است خود کاندوم را پاره کنید.

کاندوم داخلی را می توان حداکثر 8 ساعت قبل از مقاربت قرار داد.آن را به همان اندازه که می رود به داخل واژن فشار دهید (یعنی درست در بالای دهانه رحم). در صورت تمایل می توانید از روان کننده در قسمت خارجی یا داخل کاندوم برای کاهش اصطکاک استفاده کنید. حلقه داخلی باید دور گردن رحم باشد. حلقه خارجی باید خارج از واژن باشد. سعی کنید کاندوم را نپیچانید.

وقتی آلت تناسلی مرد به واژن وارد می شود ، نباید مستقیماً با قسمت داخلی واژن تماس پیدا کند.

بعد از رابطه جنسی ، بیرون کاندوم را به آرامی بپیچانید و آن را از واژن خارج کنید. مراقب باشید نطفه ای نریزد. گره ای در آن بزنید و آن را دور بریزید – آن را شستشو ندهید.

مانند کاندوم های خارجی ، کاندوم های داخلی هرگز نباید استفاده مجدد شوند .

 

آیا بهتر است هر دو از کاندوم استفاده کنید؟خیر

آیا می توانید همزمان از کاندوم داخلی و خارجی استفاده کنید؟ نه

استفاده همزمان از دو کاندوم در واقع خطرناک تر است ، زیرا اصطکاک می تواند باعث شکسته شدن یک یا هر دو آنها شود.در عوض ، از یک کاندوم استفاده کنید و اگر می خواهید از ایمنی بیشتری برخوردار شوید ، نوع دیگری از پیشگیری از بارداری (مانند IUD ، ایمپلنت یا قرص ) را بررسی کنید.

 

اگر همه کارها را درست انجام دهید و خراب شود چه می کنید؟

حتی اگر کاملاً از کاندوم استفاده کنید ، خطر شکستن آن وجود دارد.اگر متوجه شکستگی آن شدید ، بلافاصله متوقف شده و آلت تناسلی مرد را از واژن خارج کنید. کاندوم را بردارید.

اگر شما یا همسرتان نوع دیگری از پیشگیری از بارداری مانند آی یو دی یا قرص را دارید ، احتمال حاملگی وجود ندارد.

شما همچنین می توانید یک قرص پیشگیری از بارداری اضطراری (EC) را از طریق نزدیک ترین داروخانه محلی خود دریافت کنید و همینطور برای تهیه آن شما به نسخه پزشک نیازی ندارید.

مصرف قرص های EC در 3 تا 5 روز اول پس از رابطه جنسی مهم است؛به عنوان مثال اگر در عرض 24 ساعت از رابطه جنسی استفاده شود ، طبق گفته سازنده ، 95 درصد موثر است و اگر بین 48 تا 72 ساعت بعد از رابطه جنسی استفاده شود 61 درصد موثر است.

هنگامی که کاندوم پاره می شود ، امکان انتقال عفونت مقاربتی (STI) به شما و همسرتان نیز وجود دارد. اگر نگران STI هستید ، با یک پزشک صحبت کنید یا به یک کلینیک بهداشت جنسی بروید و آزمایش های لازم را انجام دهید. آنها در مورد گزینه های شما برای غربالگری و آزمایش STI بحث و تبادل نظر می کنند.

فروشگاه اینترنتی بوبوریم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *